دسته‌بندی نشده

مدت زمان آموختن زبان چینی

آموختن زبان چینی برای اکثر افراد واقعا سخت است. زبان چینی با زبان‌های دیگر دنیا بسیار متفاوت است.

 یادگیری زبان چینی برای انگلیسی زبان‌ها از بقیه زبان‌ها سخت‌تر است! موسسه خارجی ایالات متحده (“FSI”)  زبان‌های جهان را بر اساس شباهت آنها به  زبان انگلیسی طبقه بندی کرده است. براساس آن هر زبانی که به انگلیسی نزدیک‌تر باشد یادگیری‌اش برای انگلیسی زبان‌ها ساده‌تر است. دو زبان چینی ماندارین و کانتونی در آخرین گروه قرار دارند.  اینکه یادگیری زبان چینی چقدر زمان می برد به زبان مادری شما هم بستگی دارد.

تقریبا از هر هفت نفر در این دنیا، یک نفر چینی صحبت می‌کند. هفت نوع گویش در  زبان چینی داریم. ماندارین و کانتونی  از لحاظ حروف شبیه به هم هستند ولی کاملا متفاوت‌اند. گاهی اوقات آن‌ها می‌توانند کلماتی از زبان یک دیگر را بفهمند و با هم صحبت کنند ولی با افرادی که تنها گویش ماندارین را یاد دارند کار دشواری است که با افرادی که تنها کانتونی را بلد هستند  صحبت کنند.

ماندارین زبان رسمی چین است و یکی از زبان‌های ایالات متحده است. زبانی است که در سراسر جهان بیشتر از آن استفاده می‌شود. کانتونی در هنگ کنگ، استان‌های گوانگدونگ و گوانگشی در چین، ماکائو و مناطقی از ویتنام، مالزی و تایلند صحبت می‌شود. همچنین می‌توانید کانتون را در بسیاری از شهرهای چینی در ایالت‌ها و کانادا بشنوید.

از بین این دو، یادگیری ماندارین آسان تر است. نه تنها ساختار دستوری ساده تر دارد، بلکه چهار تن وجود دارد. در کانتونی، نه تن وجود دارد. به عنوان مثال، “ma” بسته به نوع صدا، می تواند به معنای “مادر” یا “اسب” باشد. در کانتونی، “bao” می تواند “نان” (اسم)، “بسته بندی” (فعل)، “منفجر شود” (فعل) و حتی “پر” (اسم. مانند حس سیر شدن بعد از غذا)باشد. حال اگر بخواهید بدانید یادگیری زبان چینی چقدر زمان می برد باید ابتدا گویش چینی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

درواقع اینکه چقدر طول خواهد کشید تا به زبان چینی تسلط پیدا کنید، حقیقتا به مدت زمانی بستگی دارد که به یادگیری این زبان اختصاص می‌دهید. بر طبق بررسی‌های انجام شده به طور کلی برای یادگیری زبان چینی باید ۲۲۰۰ ساعت را اختصاص دهید، یعنی اگر ۵ ساعت در طول روز به آموزش زبان چینی مشغول باشید بعد از ۸۸ هفته به زبان چینی به صورت کامل تسلط پیدا خواهید کرد. اگر قصد دارید زبان چینی را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید، تنها یادگیری را به محدوده کلاس اختصاص ندهید، بلکه در خارج از کلاس درس نیز وقت‌هایی را به آموزش و یادگیری اختصاص دهید.

البته که با انگیزه ماندن برای یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است. مطالعات زیادی وجود دارد که اهمیت انگیزه در یادگیری هر زبانی را نشان می‌دهد. در واقع با انگیزه ماندن دلیل شماره یک برای موفقیت یا عدم موفقیت در آموزش یک زبان می باشد. همیشه به خود یادآوری کنید که چرا می خواهید به زبان چینی تسلط پیدا کنید و هدف شما از یادگیری این زبان چیست؟ آنگاه هر بار که به این سوال پاسخ می دهید و به هدف خود فکر می کنید، انگیزه شما برای تسلط به این زبان بیشتر و بیشتر می شود. در نتیجه سرعت یادگیری شما افزایش خواهد یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *