دسته‌بندی نشده

کلاس خصوصی یا گروهی؟ کدام بهتر است؟

همه ما می‌دانیم هزینه کلاس‌های خصوصی بیشتر از کلاس‌های گروهی می‌باشد!

اما به راستی کدام بهتر است؟ 

این سوالی است که بیشتر افراد در ذهنشان به وجود می‌آید.

در این مقاله سعی داریم به سوال شما پاسخ بدهیم؛

زمان شروع و هدف هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

متاسفانه بسیاری از زبان‌آموزان برنامه ریزی دقیقی برای یادگیری زبان ندارند و فقط هنگام احساس نیاز به سمت یادگیری زبان می‌روند. این احساس نیاز، زمانی پدیدار می‌شود که فردی برای مهاجرت یا پذیرش دانشگاه متوجه می‌شود که به مدرک زبان معتبر و بین المللی و با نمره خوب نیاز دارد. یا ممکن است در دنیای کار، هنگام برخورد با شرکت‌‎های خارجی این احساس نیاز بوجود آید. شاید هم عدم توانایی در ارتباط با دیگران هنگام سفر به کشوری دیگر این احساس نیاز را پر رنگ‌تر کند. این احساس نیاز ناگهانی بوجود می‌آید و به همین دلیل یک زبان‌آموز ترجیح می‌دهد که راهی سریع‌تر را برای یادگیری زبان انتخاب کند. متاسفانه این راه سریع پر هزینه‌تر هم می‌باشد.

اگر برای مکالمه، حرف زدن، و روان شدن می‌خواهید کلاس بروید، گزینه اول شما کلاس‌های گروهی است. کلاس‌های گروهی به طور کلی فرصت بیشتری برای مکالمه در اختیار زبان‌آموزان قرار داده و زبان‌آموزان با حرف زدن با دیگر همکلاسان خود می‌توانند آموخته‌های خود را سریع تر به کار برده و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

کلاس‌های خصوصی به دلیل این که تنها استاد زبان مربوط و زبان‌آموز، دو طرف هر مکالمه می‌باشند مسلماً زمان کمتری برای مکالمه به زبان‌آموز می‌دهد؛ گاهاً زبان‌آموز، به دلیل ترس از اشتباه حرف زدن و یا اینکه ترجیح می‌دهد به حرف های استاد خود گوش کرده تا از او یاد بگیرد، از حرف زدن منصرف می شود. کلاس‌های گروهی بیشتر به روان صحبت کردن زبان‌آموزان و بالا بردن اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کنند، اما از طرفی دیگر با شرکت در کلاس‌های خصوصی استاد وقت بیشتری را می‌تواند صرف یک زبان‌آموز کرده تا دقت او را در زبان مورد نظر بالا ببرد.

بهتر است برای نتیجه گیری پایانی این مورد را در نظر بگیریم که جواب دقیقی برای این که بدانیم کلاس‌های خصوصی بهتر است یا آلمانی؟ وجود ندارد!

افراد بنا به درخواست و شرایط زندگی و شغلی خود می‌توانند تصمیم بگیرند که در کلاس‌های گروهی ثبت نام کنند یا خصوصی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *